امروز سه شنبه 20 آذر 1397
 

No Image No Image
نظرسنجی
آیا داوری را در حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات حقوقی موثر میدانید؟
  
No Image No Image No Image

No Image No Image
آب وهوا

No Image No Image No Image

No Image No Image
تبلیغات
تبلیغات
No Image No Image No Image

No Image No Image
تماس با ما

تماس با ما

No Image No Image No Image

No Image No Image
پیوندها


No Image No Image No Image

نمونه شرط داوری در قراردادهای بیمه چاپ ارسال به دوست
1393/03/24 ساعت 07:13:00

نمونه شرط های داوری در قراردادهای فعلی بیمه

1-بیمه باربری

بر اساس ماده 22 شرایط عمومی بیمه مذکور:

(( اختلاف ناشی از بیمه نامه به هیئت کارشناسی متشکل از دو نفرکارشناس خبره که هر یک از طرفین انتخاب خواهند کرد، و یک کارشناس خبره که به وسیله آن دو انتخاب خواهد شد ، واگذار می گردد و نظر اکثریت هیئت برای هریک از طرفین معتبر و لازم الرعایه خواهد بود.))

2-بیمه نامه فساد کالا در سرد خانه (DOS)

حل و فصل اختلافات ناشی از این بیمه بر اساس ماده 7 شرایط عمومی آن می باشد که مقرر میدارد:

((ماده 7: هرگونه اختلاف درباره مبلغی که باید به موجب این بیمه نامه پرداخت شود (بافرض معتبر بودن بیمه نامه) موضوع به کارشناسی که کتباً با توافق طرفین برگزیده می شود ارجاع خواهد شد.))

ضمناً اسقاط حق عدم مراجعه به دادگستری در ذیل ماده 7، قابل توجه می باشد.

3-بیمه آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار

براساس بند3 ماده 24 شرایط بیمه مذکور:

((در صورتی که مبلغ خسارت وارده در مورد توافق نباشد،بیمه گر و بیمه گذار حق دارند درخواست تعیین میزان حق خسارت وارده را به وسیله هیأتی مرکب از سه نفر کارشناس به شرح زیر بنمایند:

الف: هریک از طرفین یک نفر کارشناس انتخاب و کتباً به طرف دیگر معرفی می نمایند. کارشناسان منتخب متفقاً نسبت به تعیین کارشناس سوم اقدام خواهند نمود . در صورتی که یکی از طرفین کارشناس منتخب خود را در مدت ده روز از تاریخ اعلام طرف دیگر انتخاب ننماید، و یا کارشناسان منتخب در تعیین کارشناسان سوم ظرف مدت یک ماه از تاریخ آخرین انتخاب و اعلام به توافق نرسند ، درخواست تعیین کارشناس یا کارشناسان تعیین نشده به دادگاه ذیصلاح تقدیم خواهد شد.


ب:هریک از طرفین می توانند در صورتی که کارشناس سوم نسبت خویشاوندی با طرف دیگر داشته باشد کارشناس مزبور را رد نماید.

ج:هریک از طرفین حق الزحمه کارشناس منتخب خود را خواهد پرداخت و حق الزحمه ی کارشناس سوم بالمناصفه به عهده طرفین خواهد بود.))

4-بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران (CMP)

راجع به اختلافات موضوع این بیمه نامه ماده 7 آن مقرر میدارد :

(( هرگونه اختلاف درباره مبلغی که باید به موجب این بیمه نامه پرداخت شود( با فرض قبول مسئولیت از طرف بیمه گر)موضوع به کارشناسی که کتباً با توافق طرفین برگزیده میشود ارجاع خواهد شد.

اگر طرفین نسبت به کارشناس واحد به توافق نرسند موضوع اختلاف به سه کارشناس که توسط طرفین ، ظرف مدت یک ماه از تاریخ درخواست کتبی طرف دیگر انتخاب میشود ارجاع خواهد گردید. در صورتی که کارشناسان مزبور به توافق نرسند قبل از بررسی ماهوی موضوع اختلاف ، کارشناسان ، کارشناس سومی را به عنوان سرکارشناس کتباً انتخاب خواهند کرد. جلسه کارشناسی تحت ریاست سرکارشناس تشکیل خواهد شد . قبل از اعلام نظر کارشناسان ، هیچ دعوایی علیه بیمه گر در مراجعقضایی قابل طرح نمی باشد.))

5-بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران(CAR)

اختلافات بیمه نامه مذکور بر اساس ماده 7 شرایط عمومی آن حل و فصل خواهد شد، که شرط مذکور مقرر میدارد:

((در هنگام هر گونه اختلاف در مورد مبلغی که باید به موجب بیمه نامه(با فرض قبول مسئولیت از سمت بیمه گر) موضوع به کارشناسی که کتبا با توافق طرفین برگزیده می شود ، ارجاع خواهد شد. اگر طرفین نسبت به کارشناسی واحد به توافق نرسند ، موضوع اختلاف به دو کارشناس که توسط طرفین ظرف مدت یک ماه از تاریخ درخواست کتبی طرف دیگر انتخاب می شود ، ارجاع خواهد گردید.

در صورتی که کارشناسان مزبور به توافق نرسند قبل از بررسی ماهوی موضوع اختلاف ، کارشناسان ، کارشناس سومی را به عنوان سرکارشناس کتبا انتخاب خواهند کرد. جلسه کارشناسی تحت ریاست


سرکارشناس تشکیل خواهد شد. قبل از اعلام نظر کارشناسان هیچ دعوایی علیه بیمه گر در مراجع قضایی قابل طرح نمیباشد.))

6-بیمه نامه تمام خطر نصب (EAR)

اختلافات ناشی از این بیمه نامه مطابق بند 7 شرایط آن حل و فصل می شود. که شرط مذکور مقرر می دارد:

(( هرگونه اختلاف در مورد مبلغی که باید به موجب بیمه نامه (بافرض قبول مسئولیت از سمت بیمه گر) موضوع به کارشناسی که کتبا با توافق طرفین برگزیده می شود ، ارجاع خواهد شد . اگر طرفین نسبت به کارشناس واحد به توافق نرسند، موضوع اختلاف به دو کارشناسکه توسط طرفین ظرف مدت یک ماه از تاریخ درخواست کتبی طرف دیگر انتخاب می شود، ارجاع خواهد گردید.

در صورتی که کارشناسان مزبور به توافق نرسند قبل از بررسی ماهوی موضوع اختلاف ، کارشناسان ، کارشناس سومس را به عنوان سر کارشناس کتبا انتخاب خواهند کرد. جلسه کارشناسی تحت ریاست سرکارشناس تشکیل خواهد شد. قبل از اعلام نظر کارشناسان هیچ دعوایی علیه بیمه گر در مراجع قضایی قابل طرح نمی باشد.))

7-بیمه نامه تجهیزات الکترونیکی(EE)

 

اختلافات ناشی از این بیمه نامه مطابق بند 7 قرارداد ، حل و فصل میشود که با بیمه نامه تمام خطر نصب و بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران و بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران در بیمه نامه فساد کالا در سرد خانه به صورت واحد می باشد.

<قبل
No Image No Image
جستجوی سریع

No Image
No Image No Image No Image

No Image No Image
ورود کاربران
نام کاربری

کلمه عبور
مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور

ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت

No Image No Image No Image

No Image No Image

 

No Image No Image No Image

No Image No Image
آمار بازدید ها
بازدیدکنندگان: 413717
حاضرین در سایت
11 میهمان حاضرند
No Image No Image No Image

تمامي حقوق براي اين سايت محفوظ مي‌باشد. کپي برداري از اين سايت تنها با ذکر منبع مجاز مي‌باشد